Darmowy kurs Google dla przedsiębiorców

Marketing internetowy to temat rzeka i składają się na niego dziesiątki różnych pojęć, czynności i wymagań. Dlatego też osoby stawiające pierwsze kroki w świecie e-marketingu mogą poczuć się przytłoczone. Mogą mieć problem ze znalezieniem rzetelnych źródeł wiedzy. Często poleca się kursy internetowe. Jednak wiele osób nie jest pozytywnie do nich nastawiona po zobaczeniu wiążącej się z nimi ceny. Na szczęście Google udostępnia wszystkim zainteresowanym liczne kursy z zakresu marketingu internetowego zupełnie za darmo. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę z działu e-marketingu. Jak wygląda kurs Google?

Kursy Google – co i jak?

Google oferuje płatne kursy z działu marketingu, jednak spora część z nich jest całkowicie darmowa. Szkolenia odbywają się całkowicie zdalnie. Mimo to zarówno jakość wykonania prezentacji multimedialnych, jak i rzetelność zawartej w nich wiedzy często przewyższa odpłatne kursy oferowane przez osoby trzecie. Co więcej każdy kurs Google daje możliwość podejścia do testu wiedzy i uzyskania certyfikatu. Może posłużyć jako dowód odbycia szkolenia. Nawet profesjonalni przedsiębiorcy często korzystają z tych szkoleń w celu utrwalenia zdobytej już wiedzy.

Zobacz także: Czym jest szkolenie BHP?

kurs google

Dlaczego warto odbyć kurs Google?

Każdy kurs Google pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy w określonej dziedzinie. Jest to znakomitym wyjściem dla osób, które chcą zorientować się w temacie marketingu internetowego. Odbycie kursu na pewno nikomu nie zaszkodzi, w końcu jest on darmowy, a z jego pomocą można bardzo wiele zyskać. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, które uziemione w domu przez chorobę lub w trakcie długich podróży chcą produktywnie wykorzystać swój czas. Warto też wspomnieć, że możliwe do uzyskania certyfikaty mogą stanowić dobre uzupełnienie każdego curriculum vitae.

Sprawdź: Czym są bony na szkolenia?

Internetowe Rewolucje, czyli zestaw dziesiątek wartościowych kursów

Czytając ten artykuł wiele osób na pewno zastanawiało się o jakich konkretnie kursach Google mowa. Platforma Internetowe Rewolucje Google oferuje bardzo wiele ciekawych szkoleń – oto kilka świetnych propozycji:

Przede wszystkim warto odbyć kurs zatytułowany „Podstawy marketingu internetowego”. Trwa on aż czterdzieści godzin, dzięki czemu każdy kursant może być pewien, że zdobędzie wystarczającą dla siebie ilość specjalistycznej wiedzy z działu e-marketingu. Na szkolenie poza wykładami składają się też liczne ćwiczenia i praktyczne przykłady, a materiały edukacyjne są stworzone na tyle dobrze, że nikt nie powinien
mieć problemu ze zrozumieniem omawianych przez nie zagadnień. Kurs „Podstawy marketingu internetowego” pozwala dowiedzieć się między innymi jak stworzyć skuteczną strategię e-marketingową, jak zyskać rozgłos, czy nawet jak działają wyszukiwarki internetowe.

kurs google

Kurs „Wystąpienia publiczne” na pewno przyda się każdemu, niezależnie od wieku, czy wykonywanego zawodu. Szkolenie to trwa jedną godzinę i pozwala zgłębić wszystkie tajniki związane z wystąpieniami publicznymi. Kurs ten jest niezwykle praktyczny, a po wdrożeniu zdobytej dzięki niemu wiedzy w życie można znacznie łatwiej osiągać liczne sukcesy. Materiały edukacyjne zawarte w kursie uczą zarówno jak przygotować przemówienie ciekawe dla słuchaczy oraz jak odpowiednio używać techniki gestykulacji.

Dobrze jest również zapoznać się z treścią szkolenia pod tytułem „Google – Reklama online”. Trzygodzinne szkolenie zostało opracowane, żeby pokazać każdemu kursantowi jak skutecznie prowadzić kampanię e-marketingową, z naciskiem na tworzenie reklam zachęcających do zapoznania się z ofertą firmy. Nawet jeżeli nie zajmuje się bezpośrednio projektowaniem reklam to warto odbyć ten kurs Google, żeby chociażby znać wymagania jakie takowa reklama musi spełniać.

Zobacz także: Jak wypromować szkolenia biznesowe w sieci?

Oczywiście firma Google oferuje też szereg innych kursów z działu marketingu internetowego. Zainteresowani na pewno zobaczą pełną listę szkoleń na platformie Rewolucje Internetowe Google. Zdecydowanie warto poświęcić czas na odbycie przynajmniej kilku z nich.

Redakcja mbon.pl