Czym są bony na szkolenia?

Na dzień dzisiejszy jedną z najważniejszych rzeczy w życiu zawodowym człowieka jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. W ten sposób można wciąż posiadać aktualną wiedzę w danym zakresie, co przekształci się w większe szanse na zatrudnienie danego pracownika. W jaki sposób można podnosić swoje kompetencje oraz czym są bony na szkolenia?

Dlaczego stałe podnoszenie kwalifikacji jest tak ważne? Poznaj bony na szkolenia

W dzisiejszych czasach zdolny pracownik jest na wagę złota. Kiedy firma poszukuje kogoś na powstały wakat, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie człowieka posiadającego umiejętności potwierdzone certyfikatami. W ten sposób, przedsiębiorstwo ma pewność, iż pracownik posiada wiedzę i umiejętności z danego zakresu. To z kolei jest pewną gwarancją, w porównaniu z człowiekiem nieposiadającym jakichkolwiek certyfikatów. Z tego powodu, każdy pracownik któremu zależy na jak najlepszej wypłacie oraz miejscu pracy w renomowanej firmie, powinien zwrócić uwagę na to, aby jego umiejętności były certyfikowane.

Zobacz: Darmowy kurs Google dla przedsiębiorców

Czym jest projekt bon na szkolenie?

To projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych w Partnerstwie z Powiatem Białostockim. Celem projektu jest podniesienie kompetencji oraz kwalifikacji pracujących osób dorosłych, bezrobotnych oraz ludzi pozostających biernymi zawodowo z regionu oraz subregionu białostockiego.

Projekt jest realizowany w terminie od 01.09.2020 do 28.02.2023 na terenie takich powiatów jak miasto Białystok, powiat Białostocki czy powiat Sokólski.

bony na szkolenia

Bon na szkolenie może zyskać osoba pełnoletnia bez względu na to, czy pracuje czy pozostaje bez pracy. Najbardziej preferowane są osoby w wieku 50+ które nie posiadają wykształcenia wyższego. Wysokość bonu szkoleniowego może osiągnąć nawet 9 tysięcy złotych na jedną osobę. Co ciekawe, można zyskać kilka różnych bonów na różnorodne szkolenia czy kursy. W niektórych przypadkach kwalifikować mogą się nawet studia podyplomowe. Trzeba jednak wiedzieć, iż konieczny jest wkład własny uczestnika w wysokości min. 15% wartości kursu.

Czy warto skorzystać z kursu?

Projekt tego typu ma za zadanie podniesienie kwalifikacji ludzi zamieszkujących tereny uznawane za biedniejsze. W ten sposób, mieszkańcy wymienionych powiatów mają okazję, aby poznać nowe umiejętności, a tym samym zyskać nowe lepsze miejsce pracy. Dzięki temu każda osoba zyskująca bony na szkolenia będzie mogła skorzystać z kilku różnych kursów czy studiów podyplomowych. Jest to bardzo dobra forma na poszerzenie własnych kompetencji, gdyż bardzo często brak jednego certyfikatu może być czynnikiem blokującym dostanie się do jednej z wymarzonych prac. Z tego powodu, warto zwrócić uwagę na ten projekt i spróbować wypełnić stosowne wnioski w celu zyskania dofinansowania.

Zobacz także: Jak wypromować szkolenia biznesowe w sieci?

Bony na szkolenia – jakie kursy wybrać?

bon na szkolenie

W dzisiejszych czasach brakuje bardzo wielu wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Mowa tutaj o spawaczach, elektrykach czy ludziach trudniących się budowlanką. Trzeba wiedzieć, że praca w tych poszczególnych zawodach może nie być zbyt łatwa, jednak daje zarobić porządne pieniądze. Z tego powodu warto zwiększyć swoje kwalifikacje w tym zakresie, aby mieć możliwość zarabiania lepszych pieniędzy. Bon na szkolenie pozwala na zyskanie nowych umiejętności, co nie będzie dużo kosztować pracownika. 15% wkładu własnego nie jest wygórowaną kwotą. Dobrym pomysłem będzie poszukanie kursów z zakresu programowania bądź dziedzin pokrewnych. Języki obce często są słabym ogniwem blokującym możliwość znalezienia lepszej pracy lub awansu. Warto zwrócić uwagę również na szkolenia z tego zakresu.

Zobacz także: Czym jest szkolenie BHP?

Podsumowując, stałe zwiększanie swoich kompetencji jest ważnym czynnikiem w życiu każdego człowieka. Chcąc mieć pewność, że wiedza jest stale aktualna należy zwrócić uwagę na kursy czy szkolenia. Szukając finansowania warto zwrócić uwagę na różnorodne projekty organizowane przez lokalne stowarzyszenia, gdyż wiele z nich może pomóc w zdobyciu nowych kwalifikacji.

Redakcja mbon.pl