Baza usług rozwojowych – co można w niej znaleźć?

Baza usług rozwojowych to specjalna platforma, która ma za zadanie pomóc w zwiększaniu kompetencji mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Platformę administruje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oferty bur, to możesz liczyć na zwrot 50% do 80% kosztów szkolenia czy innej usługi rozwojowej. Co znajduje się w bazie? Na co warto zwrócić uwagę?

Szkolenia

W bazie znajdują się różnego typu szkolenia, które możesz odbyć, by podnieść swoje kompetencje. Muszą one być związane bezpośrednio z celami rozwojowymi firmy. Nie można więc skorzystać z dotacji na odbycie szkoleń BHP czy SEP. Szkolenia mogą odbywać się w trybie stacjonarnym i nie ma określonego czasu ich trwania. Szkolenia sprawdzają się jako forma rozwoju pracowników początkujących oraz tych bardziej doświadczonych. To świetny sposób na poszerzenie własnych kompetencji.

Zobacz: Rodzaje innowacji w obrocie przedsiębiorstw

E-learning – baza usług rozwojowych

E-learning to szkolenia przeprowadzane przez internet. Można je ukończyć bez konieczności wychodzenia z domu. Umożliwiają one zdobywanie kompetencji po godzinach pracy lub nawet w trakcie ich trwania. E-learning może przybierać różne formy – interaktywnych zajęć do samodzielnego opracowania, grupowych wykładów lub gotowych do odtworzenia filmów, na których podstawie należy uzupełnić odpowiedzi na pytania lub rozwiązać testy. E-learning jest bardzo wydajną metodą nauczania, którą łatwo dopasować do innych obowiązków.

baza usług rozwojowych

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe są dostępne dla osób, które ukończyły już wcześniej studia pierwszego lub drugiego stopnia. Są one dedykowane osobom, które mają już specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny, ale chcą ją jeszcze pogłębić. Studia podyplomowe można odbywać w trybie stacjonarnym lub online. Najczęściej odbywają się one w trybie zaocznym. Studia podyplomowe, które znajdują się w BUR są świetnym sposobem na poszerzenie swoich kompetencji przez wszystkie osoby, które chciałyby dla dobra rozwoju firmy stać się specjalistami o szerokich kompetencjach i uprawnieniach.

Sprawdź też: Kwalifikacje zawodowe – sposoby podnoszenia umiejętności

Doradztwo – baza usług rozwojowych

W bazie usług rozwojowych można też znaleźć usługi doradztwa. Jest ono często niezbędne do tego, by wyznaczyć właściwy kierunek rozwoju firmy. To bardzo ważna usługa, bo umożliwia ona skonsultowanie się z najlepszymi specjalistami w danej branży – praktykami oraz teoretykami po to, by wyciągnąć wnioski, które umożliwią dalszy rozwój firmy i jej pracowników, a docelowo generowanie przychodów.

Coaching

Coaching to proces rozwoju, który wiąże się z wykorzystaniem metod psychologicznych. Wykorzystuje się go wobec pojedynczych osób oraz całych grup organizacyjnych. Dzięki rozmowom ze specjalistami ich klient może ustalić bardziej konkretne cele. Dodatkowo podejmować lepsze decyzje i optymalizować swoje działania. Takie konsultacje mogą pomóc w sprawniejszym osiągnięciu celów zawodowych. Coaching jest jedną z metod, która może osiągać świetne rezultaty w budowaniu pewności siebie pracowników, a także w pomaganiu im w wyznaczeniu drogi dalszego rozwoju.

bur

Mentoring – baza usług rozwojowych

Mentoring to forma efektywnego szkolenia pracowników. Opiera się ona na partnerskiej współpracy pomiędzy uczniem a nauczycielem. To także znajdziemy w bur. Mentoring jest w ostatnich latach uważany za najbardziej efektywną metodę szkolenia pracowników, która dodatkowo pozwala im szybko zaadaptować się do nowej sytuacji i odnaleźć w nowej pracy. Dzięki temu mogą oni lepiej przygotować się do nowych obowiązków i wspierać firmę.

Egzamin

Niektóre egzaminy zawodowe wiążą się z dużymi kosztami, które mogą być zbyt dużym obciążeniem dla firmy. W takim wypadku warto sprawdzić, czy można uzyskać na nie dofinansowanie. Dzięki nim łatwiej jest uzyskać kwalifikacje niezbędne do pracy. Zdane egzaminy często są przepustkom do nowych zleceń i bardziej atrakcyjnych zadań. To właśnie one są dowodem na uzyskanie specjalizacji w danej dziedzinie.

Sprawdź: Darmowe szkolenia unijne dla wszystkich

Usługa o charakterze zawodowym

Pod tym dość szerokim pojęciem mieszczą się przeróżne usługi, które mogą wpłynąć na rozwój firmy. Dzięki nim marka może rozwijać się lepiej i szybciej. Dofinansowanie pomoże wybrać najlepszy kierunek rozwoju oraz skorzystać z porad najlepszych fachowców.

Redakcja mbon.pl