W co inwestować w 2021 roku?

Rok 2021 nie jest stabilny. Wiele dzieje się na świecie, a inwestorzy czują się zaniepokojeni. W co inwestować swoje oszczędności, by osiągnąć zyski?

Konto oszczędnościowe i obligacje skarbowe

Nadwyżki finansowe trzeba gdzieś ulokować. Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Niestety w co inwestować już trudniej określić.

Konto oszczędnościowe to wyjątkowo bezpieczny sposób zainwestowania pieniędzy. Najczęściej konto oszczędnościowe jest podłączone do konta bieżącego. Wpłacając na nie nadwyżki finansowe uzyskujemy odsetki, które ustalone są przez bank.

Konto oszczędnościowe pozwala na wpłacanie i wypłacanie oszczędności, gdy tylko chcemy. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że odsetki ustalane przez bank od dłuższego czasu nie są wyjątkowo korzystne. Jest to opcja bezpieczna, ale nie należy spodziewać się dużych zysków.

Sprawdź też: Szkolenia dla pracowników – dlaczego warto w nie inwestować?

w co inwestować

Kolejnym sposobem na zainwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy jest zakup obligacji skarbowych. Jest to propozycja dla osób, których oszczędności nie są duże i najważniejsze dla nich jest zachowanie ich oraz uzyskanie niewielkich odsetek. Jest to bardzo bezpieczny sposób oszczędzania.

Zobacz: W co zainwestować, aby łatwo zarobić?

W co inwestować? Kryptowaluty

Co jakiś czas słyszymy, że wartość kryptowaluty bardzo mocno wzrasta lub wprost przeciwnie, drastycznie spada. Inwestowanie w kryptowaluty na pewno może okazać się bardzo dochodowe, ale trzeba również pamiętać, że obciążone jest dużym ryzykiem.

Inwestując w kryptowaluty należy bardzo dokładnie śledzić rynek. Ważne jest również, by nie inwestować wszystkich oszczędności w jeden rodzaj waluty. Kupienie kilku, różnych rodzajów walut pozwoli zabezpieczyć się przed nagłym spadkiem i dużymi stratami. Kryptowaluty można kupować za pośrednictwem giełd kryptowalutowych.

Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości od dłuższego czasu uznawane jest za bardzo korzystne. Trzeba jednak pamiętać, że jest to rynek, który wymaga większych funduszy. Koniecznie trzeba również wziąć pod uwagę specyfikę nieruchomości, które nie są łatwo zbywalne.

Dla osób, które mają mniejszą gotówkę do zainwestowania powstał crowdfunding, który polega na finansowaniu inwestycji dzięki środkom uzyskanym z wpłat wielu, drobnych inwestorów. Dzięki temu każdy, kto ma środki może zainwestować w nieruchomości, która powstaje w różnych miejscach na świecie. W internecie jest wiele platform, które pośredniczą w inwestycjach w nieruchomości. Każda z tych stron określa minimalną wpłatę oraz prognozowany zysk. Dzięki temu pomysłowi nawet najdrobniejszy inwestor ma współudział w nieruchomości, z której czerpie korzyści.

w co inwestować

W co inwestować? Pożyczki społecznościowe

Zastanawiając się w co inwestować warto pamiętać o pożyczkach społecznościowych. Jest to kolejna propozycja, która powstała dzięki platformom internetowym zrzeszającym osoby, które potrzebują środków oraz te, które chcą zainwestować. Pożyczki społecznościowe obejmują pożyczki, które dotyczą osób fizycznych (p2p), ale również pożyczać można firmom. Po ustalonym terminie pożyczka zostaje zwrócona wraz z odsetkami. Platformy dbają o to, by transakcje był bezpieczne dla obu stron.

Zobacz również: Magia internetowej kryptowaluty, czyli jak kupić bitcoina

Zastanawiając się w co inwestować należy pamiętać, że każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Chcąc zabezpieczyć swoje interesy warto zdywersyfikować swoje oszczędności. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko. W przypadku porażki inwestor nie traci wszystkich oszczędności. Dokładnie sprawdzając platformy internetowe, które pośredniczą w tego typu inwestycjach można ograniczyć ryzyko. Trzeba jednak pamiętać, by do każdej inwestycji podchodzić bardzo ostrożnie. Emocje nie są dobrym doradcą. Inwestować należy spokojnie.

Redakcja mbon.pl