Magia internetowej kryptowaluty, czyli jak kupić bitcoina

Wirtualna rzeczywistość zaznacza swoją obecność na prawie każdym aspekcie ludzkiego życia. Często to nawet w niej dzieje się znacznie więcej niż w tzw. „realu”. Wpłynęło na to bardzo wiele czynników, a wynikiem tego są różnego rodzaju „twory wirtualne”, które zyskują coraz większą popularność. Jednym z nich są kryptowaluty. Jak kupić bitcoina – najpopularniejszy wirtualny pieniądz?

Co to jest bitcoin?

Powstanie bitcoina jest właściwie całkowicie zrozumiałe. Coraz więcej płatności realizuje się wirtualnie, a w sklepach internetowych można kupić praktycznie każdy produkt i usługę. Więc dlaczego nie można by również płacić wirtualną gotówką? Najprawdopodobniej właśnie z takiej potrzeby powstał bitcon czyli kryptowaluta, którą obecnie można już używać nie tylko w Internecie. Dostępna jest nawet w stacjonarnych sklepach i innych punktach usługowych.

Ta kryptowaluta powstała w 2008 roku, a działać zaczęła już rok później. Jej twórcą jest organizacja o nazwie Satoshi Nakamoto, ale prawdziwa tożsamość twórcy nie jest znana. Bitcoin jest całkowicie cyfrowym przedmiotem, który ma postać kilku linijek kodu źródłowego. Dzieli się on na mniejsze jednostki, tzw. Satoshi. Są one odpowiednikami groszy w rzeczywistych walutach.

Sprawdź też: Szkolenia dla pracowników – dlaczego warto w nie inwestować?

jak kupić bitcoina

Jak powstaje kryptowaluta bitcoin?

Proces powstawania tej kryptowaluty jest bardzo złożony. Nosi on nawet specjalną nazwę, czyli tzw. „kopanie”. Wirtualne monety są generowane tylko w określonych odstępach czasu i oczywiście przez komputery. Wykonują one skomplikowane obliczenia, w wyniku których powstają nowe monety rozprowadzane losowo wśród zainteresowanych. Docelowo ma ich powstać nie więcej niż 21 milionów, więc co cztery lata zmniejsza się ilość powstających monet. Ostatnie mają powstać około roku 2140.

Czy opłaca się kupić bitcoina?

Bitcoin, podobnie jak rzeczywiste waluty, posiada określoną wartość, która może oczywiście ulegać zmianie. Zainteresowani kryptowalutami na bieżąco monitorują ich wartość, która znacznie przewyższa cenę normalnych walut. Cena jednego bitcoina osiągnęła nawet wartość 240 tysięcy złotych nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi widzi korzyści w inwestowaniu w tę kryptowalutę. Za jednego bitcoina można więc dokonać naprawdę duży i poważny zakup.

Sprawdź: W co inwestować w 2021 roku?

Jak kupić bitcoina?

Popularność tej wirtualnej waluty jest obecnie tak duża, że istnieje bardzo wiele miejsc, gdzie można je zakupić. Przede wszystkim głównym miejscem do ich nabycia są wirtualne kantory oraz giełdy kryptowalutowe. Bitcoiny można tam zakupić, a także między innymi sprzedać i wymienić na normalne pieniądze. Obecnie już w Polsce w kilku miejscach (głównie galerie handlowe) pojawiły się, tzw. bitomaty, czyli bankomaty, w których można zakupić bitcoiny oraz te posiadane wymienić na złotówki.

jak kupić bitcoina

Interesujące jest nie tylko to, jak kupić bitcoina, ale również sposób ich przechowywania. Dzieje się to z pomocą wirtualnego portfela gorącego lub zimnego. Gorący portfel to bitcoiny przechowywane na internetowym serwerze, np. w giełdzie kryptowalutowej lub w specjalnej aplikacji na smartfonie czy w komputerze. Zimny portfel to kryptowaluty zapisane na pendrivach lub nawet wydrukowane.

Po co kupować bitcoina?

Jeszcze jakiś czas temu można było zyskać na inwestowaniu w postaci lokat czy innych kont oszczędnościowych. Obecnie takie rozwiązania są zupełnie nieopłacalne, więc poszukuje się innych sposobów inwestowania i zarabiania – są to głównie giełdy oraz właśnie kryptogiełdy, gdzie walutą są cyfrowe waluty takie właśnie jak bitcoin. Rosnąca popularność bitcoina, jego wysoka wartość oraz to, że można nim płacić już również w sklepach czy hotelach stacjonarnych lub nawet wypłacać z bankomatów sprawiła, że coraz więcej osób w ten sposób inwestuje kupując i sprzedając z korzyścią tę kryptowalutę. Nic nie wskazuje również na to, żeby miały one tracić na wartości i zainteresowaniu – wirtualny świat obejmuje coraz większe aspekty ludzkiego życia i wciąga coraz większą liczbę ludzi – być może w niedalekiej przyszłości możliwe będą tylko takie transakcje.

Zobacz: W co zainwestować, aby łatwo zarobić?

Redakcja mbon.pl