Dni Legnicy: Nowa odsłona tradycyjnej uroczystości

Po kilku latach przerwy, legniczanie w końcu będą mogli cieszyć się swoim corocznym świętem – Dniami Legnicy. Tegoroczne święto, które odbędzie się 24 i 25 czerwca, zapowiada się na wielką ucztę dla miłośników muzyki i kultury.

Lokalizacja

Miejscem koncertów będzie malownicza Polana Angielska w Parku Miejskim. To idealne miejsce na taką imprezę, oferujące przestrzeń, świeże powietrze i piękne otoczenie.

Program Imprezy

Legnickie Centrum Kultury podało wstępny program imprezy, który obiecuje wiele atrakcji dla publiczności w każdym wieku.

Sobota, 24 czerwca

Pierwszego dnia imprezy wystąpią znani przedstawiciele disco-polo – Luka Rosi i grupa Łobuzy. Czekają nas również atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym kolorowe rozrzucanie proszków Holi.

Niedziela, 25 czerwca

Drugi dzień przyniesie występ zespołu Summer Boiz. Usłyszymy również Luizę Kalitę, której muzyka łączy artystyczną wrażliwość z elektroniką. Dni Legnicy zakończą się występem grupy De Mono, dowodzonej przez Andrzeja Krzywego. Grupa obchodzi w przyszłym roku 40-lecie działalności, a w 2021 roku wydała płytę „Osiecky”.

Strefa Cateringu

Organizatorzy zapowiadają również, że w strefie cateringu na mieszkańców naszego miasta czekać będą różnorodne smakołyki.

Historia Dni Legnicy

Dni Legnicy to tradycyjne święto miasta, które nie odbyło się w latach 2020, 2021 i 2022. Tym bardziej mieszkańcy Legnicy z niecierpliwością oczekują powrotu imprezy.

Biletowane Koncerty

W najbliższych miesiącach szykuje się również kilka koncertów biletowanych. 20 maja odbędzie się koncert Ralpha Kamińskiego, 17 czerwca zagra Błażej Król, a w drugiej połowie września do Legnicy przyjedzie Vito Bambino.

Zobacz także: Dni Chojnic – wyjątkowe wydarzenie dla mieszkańcow i nie tylko

Redakcja mbon.pl