Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wynajem czy leasing dostawczaka do firmy?

Lifestyle Data publikacji - 13 lutego 2022 Autor - Redakcja mbon.pl
Wynajem czy leasing dostawczaka do firmy?

Samochód dostawczy niezbędny jest w działalności większości firm. Jednak zakup takiego samochodu to duży wydatek. Utrzymanie i serwis pojazdu wiąże się często z koniecznością wyodrębnienia specjalnej komórki w strukturze firmy. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można pozyskać samochód dostawczy bez zbędnych formalności i dużych kosztów. Programy takie są często uruchamiane przez producentów i dealerów samochodów dostawczych. 

Jak pozyskać auto dostawcze do firmy?

Jednym z takich programów finansowania samochodów jest MAN Financial Services. Umożliwia on pozyskanie samochodów dostawczych wyprodukowanych przez firmę MAN. Na czym polegają zasady finansowania z MAN FS? Jest to system, który pozwala na użytkowanie samochodu bez konieczności jego zakupu. Program udostępnia kilka form finansowania samochodu. Można je w pełni dopasować do oczekiwań i możliwości finansowych danej firmy. Ważne jest również to, że w ramach programu można użytkować samochody dostawcze używane. Dostępne formy finansowania to między innymi najem długoterminowy i leasing – sprawdź ofertę na: https://manfs.pl/finansowanie/samochody-dostawcze/uzywane.html. Jakie są cechy każdej z tych form? O tym poniżej. 

Czym jest najem długoterminowy?

Najem długoterminowy to system, w którym samochód otrzymuje się po podpisaniu odpowiedniej umowy. Całkowity koszt wynajmu zawarty jest w racie uiszczanej co miesiąc. Comiesięczna rata zawiera wszystkie wymagane koszty. Jej części składowe to podatek drogowy, składki ubezpieczeniowe, koszty rejestracji oraz serwisowania samochodu. Zaletą takiej formuły jest brak formalności związanych z zakupem i utrzymaniem samochodu. Samochód można otrzymać po uzgodnieniu i podpisaniu umowy. Najem jest dobrą formą użytkowania pojazdu dla firm, które chcą optymalizować wydatki ponoszone na utrzymanie środków transportu. W ramach najmu długoterminowego dostępne są samochody dostawcze używane w wieku do pięciu lat. Maksymalny czas użytkowania samochodu wynosi trzy lata. Nie stosuje się żadnych dodatkowych kosztów związanych z otrzymaniem i zdaniem pojazdu. 

Jakie są zalety leasingu?

Leasing operacyjny to przekazanie przez leasingodawcę praw do użytkowania określonego składnika majątku trwałego leasingobiorcy. Odbywa się to za określoną comiesięczną opłatą zwaną czynszem. Cechą charakterystyczna leasingu operacyjnego jest jego krótki termin. Taka forma finansowania samochodów dostępna jest również w programie MAN Financial Services. W ramach umowy leasingu można użytkować samochód w okresie od dwóch do pięciu lat. W tej formule udostępniane pojazdy w wieku do ośmiu lat. Opłata wstępna mieści się w tym modelu w przedziale od 0% do 45%. Rata leasingu może zawierać koszt ubezpieczeń komunikacyjnych. Po upływie umowy można pojazd zwrócić lub też wykupić. 

Podsumowanie

Każda firma ma wiele możliwości pozyskania samochodu dostawczego. Najważniejsze z nich to leasing i wynajem. Oba systemy mają swoją podstawową zaletę. Umożliwiają lepsze panowanie nad kosztami ponoszonymi w firmie. Którą opcję wybrać? Decyzje zostawiamy czytelnikowi.

Zobacz także: ZALETY I WARTOŚĆ DODANA SKLEPU Z LAPTOPAMI POLEASINGOWYMI

strona internetowa dla biznesu

Redakcja mbon.pl

Redakcja naszego portalu to zespół, który z pasją tworzy treści dostosowane do potrzeb naszych czytelników. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych i aktualnych informacji z różnych dziedzin życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?