Wyjaśniamy, jak zrobić stronę internetową

Wielu przedsiębiorców zleca tworzenie stron firmowych zewnętrznym firmom. Należy jednak pamiętać, że jest to dodatkowy wydatek. Jeśli samodzielnie wygenerujesz prostą witrynę, to znacząco ograniczysz koszty. Jak zrobić stronę internetową – dowiedz się z naszego artykułu.

Tworzenie strony internetowej

W tym artykule podpowiemy, jak zrobić stronę internetową. W sieci można znaleźć kreatory stron internetowych, które wymagają jedynie miesięcznych opłat. Z całą masą biurokracji i wydatków zmagają się osoby, które dopiero założyły działalność gospodarczą. Młodzi przedsiębiorcy, jeśli chcą zaistnieć na rynku, to muszą najpierw zainwestować sporo pieniędzy. Nikogo nie powinno dziwić, że oszczędności szuka się wszędzie. Za stworzenie strony internetowej trzeba profesjonalistom zapłacić kilka tysięcy złotych. W takiej sytuacji lepiej wybrać tani kreator stron WWW i płacić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Strony stworzone przy pomocy kreatora zawierają podstawowe funkcjonalności, a do tego są całkiem estetyczne. Taki układ w zupełności wystarcza wielu przedsiębiorcom. Wystarczy wykonać kilka kliknięć, żeby stworzyć swoją witrynę.

strona internetowa

Najpierw musimy wybrać szablon i kolorystykę, a później wkleić logo. Można też napisać jakieś teksty, żeby nie było na stronie pusto. Tak przygotowana strona może od razu stać się wizytówką określonej firmy. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma swoje minusy. Po pierwsze witryny wygenerowane w kreatorze mogą się niektórym wydawać trochę prymitywne. Niestety nie można idealnie dopasować funkcjonalności do wymagań właściciela strony oraz indywidualnych preferencji. Ciężko jest również uwzględnić specyfikę danej branży.

Jak zrobić stronę internetową – kreatory stron internetowych

Wiele osób błędnie myśli, że kreatory stron internetowych są całkowicie darmowe. Nie potrzeba grafika, ani programisty, żeby założyć stronę. Nie jest to nic skomplikowanego, więc nawet początkujące i mało doświadczone osoby powinny sobie z łatwością poradzić. Oczywiście mogą się pojawić pewne problemy, dlatego lepiej zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim duża ilość szablonów nie ma tłumaczenia na język polski. W dzisiejszych czasach w każdej możliwej dziedzinie wymogiem są już strony internetowe. Warto podkreślić, że obecność w internecie na własnej stronie WWW daje ogromne możliwości. Niektórym ludziom może się wydawać, że stworzenie własnej witryny jest ciężkie. W sieci można się zaprezentować się też w inny sposób. Dostępne są media społecznościowe, które też dają wiele opcji.

jak zrobić stronę

Niektóre firmy skupiają się jedynie na prowadzeniu profili w social media i nie tworzą własnych stron. Trzeba jednak pamiętać, że poważne ograniczenia ma firmowa strona na portalu społecznościowym. Na takiej stronie można umieszczać tylko informacje, na które właściciel serwisu zezwala. Nie można też modyfikować kwestii graficznych, więc poziom rozpoznawalności marki w internecie jest dużo mniejszy. Właśnie dlatego warto samodzielnie stworzyć stronę internetową lub zlecić to profesjonalnemu podmiotowi. Jednak bardzo wysokie są koszty usług profesjonalnych web developerów i nie wszystkich stać na taki wydatek.

Redakcja mbon.pl