W jaki sposób może zostać wysłana tania przesyłka do Niemiec?

W Niemczech znajduje się wielu Polaków. Wyjeżdżają oni do sąsiadującego kraju w celach zarobkowych, w poszukiwaniu miłości, chęci uzyskania dobrego wykształcenia lub zwiedzania ciekawych miejsc. Nic więc dziwnego, że tak często wysyłana jest tania przesyłka do Niemiec. Można nadać ją w dowolnym momencie przez internet. Jest wiele okazji do wręczenia prezentu. Nie zawsze można zrobić to osobiście. Warto wobec tego sprawić radość bliskim i wysłać im niespodziankę w postaci paczki z upominkami.

Tania przesyłka do Niemiec z brokerem kurierskim

Można już zapomnieć o czasach drogich przesyłek kurierskich. Nie trzeba również korzystać z usług poczty i czekać przez wiele dni na doręczenie paczki międzynarodowej. Możliwe jest wygodne nadanie przesyłki bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Zostanie ona doręczona w zaledwie parę dni, czasem nawet w ciągu doby. Wystarczy kilkadziesiąt złotych do tego, aby przesyłka zawierająca przykładowo upominki dla bliskich, dotarła do nich szybko na święta lub nawet bez okazji.

Tania przesyłka do Niemiec za pośrednictwem brokera kurierskiego jest opłacalnym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych i biznesowych. Można oczywiście nadać paczkę bezpośrednio na stronie przewoźnika, ale zdecydowanie taniej, szybciej i wygodniej będzie zrobić to poprzez pośrednika w postaci brokera kurierskiego. W ten sposób można zapłacić nawet kilkadziesiąt procent mniej. Jest to wobec tego bardzo opłacalne rozwiązanie. Ogromną zaletą będzie także brak konieczności podpisywania umowy, regularnego korzystania z usług. Tania przesyłka do Niemiec może mieć postać paczki, palety lub listu.

Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie znalazły się w niej rzeczy zakazane. Do Niemiec nie można wysyłać przykładowo broni, materiałów łatwopalnych, leków, żywych zwierząt, materiałów ADR, akumulatorów. Istotne będzie wobec tego zapoznanie się z regulaminem danego przewoźnika, aby wiedzieć, czego nie wolno umieszczać w paczkach do Niemiec.

Szybka i tania przesyłka do Niemiec – zobacz jakie to proste!

Przesyłkę można nadać bardzo łatwo i szybko. W przypadku brokera kurierskiego wycena paczki następuje w trybie ekspresowym. Wystarczy podać wagę i wymiary przesyłki oraz kraj doręczenia. Wyświetlą się dostępni przewoźnicy wraz z cenami. Po wybraniu kuriera nastąpi przekierowanie do formularza zamówienia. Podaje się dane teleadresowe adresata i nadawcy paczki. Następnym krokiem jest zaznaczenie terminu odebrania paczki. Można również wybrać usługi dodatkowe. Na koniec pozostaje opłacić zamówienie. Po uiszczeniu płatności zostaną przesłane dokumenty z numerem trackingowym. Trzeba je wydrukować, nakleić na paczkę i czekać na odbiór przez kuriera.

Jeśli komuś zależy na tym, aby była tania przesyłka do Niemiec, to powinien umieścić zawartość w standardowym kartonie o kształcie prostopadłościanu. Za niestandardowe opakowanie płaci się więcej. Warto wobec tego wybrać odpowiedni karton, aby zaoszczędzić pieniądze i czas. Istotne jest oczywiście to, aby dobrze zabezpieczyć wysyłane przedmioty, do czego świetnie sprawdzi się wypełnienie w postaci starych gazet, podartych kartonów, folii bąbelkowej, styropianu. Paczka musi być dokładnie oklejona, aby nie doszło do jej otwarcia w trakcie transportu.

Redakcja mbon.pl