Świąteczne dekoracje – na co postawić w 2023?

Czasami warto dodać niewielki akcent i może się okazać, że wygląd Twojego pokoju całkowicie się zmieni. Będzie on przytulniejszy i przyjemniejszy. Dlatego nie powinieneś zapominać o dekoracjach świątecznych, które będą wprowadzać Cię w odpowiedni nastrój! Jedną z propozycji mogą być figurki świąteczne czy kalendarze adwentowe, które samodzielnie przygotujesz. Ale to nie jedyne propozycje, które możesz wykorzystać.

Zobacz także: ILE DNI ZOSTAŁO DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA?

Na jeden sezon czy kilka lat?

Przede wszystkim zastanów się, jakie dekoracje świąteczne Cię interesują. Czy takie, które w znacznej mierze będą wykonane z naturalnych elementów, a więc będziesz z nich korzystać tylko w obecnym sezonie? Czy może bliżej Ci do takich, z których będziesz korzystać również w kolejnych latach? W obu przypadkach sprawdzą się wieńce – wykonane z naturalnych gałązek, jak i takie ze sztucznych, które wizualnie nie będą odbiegały od tych pierwszych. 

Jeśli chcesz, aby w Twoim domu rozchodził się przyjemny, korzenny zapach, możesz zdecydować się na pomarańcze, w których skórkę wbijesz goździki. Nie tylko będą one dawały przyjemny aromat, ale także staną się ładną ozdobą na stole – zwłaszcza jeśli umieścisz je pomiędzy gałązkami albo zaaranżujesz w otoczeniu orzechów i szyszek.

Decydując się na poduszki czy koce, które będą miały świąteczne motywy, będziesz mógł korzystać z nich przez kolejne lata, a zimowe wieczory w takim otoczeniu i z kubkiem gorącej, aromatycznej herbaty, staną się ogromną przyjemnością.

Co jeszcze warto wykorzystać podczas dekorowania domu na święta?

Masz piętrowy dom, a jego schody wydają się szare, smutne i niepasujące do świątecznego nastroju? Idealnym rozwiązaniem będą tutaj girlandy świąteczne oplatające balustradę na całej długości. Warto jednak zastanowić się, jaki rodzaj takiej ozdoby wybrać. Z jednej strony możesz wykorzystać taką, która będzie miała same gałązki, abyś sam mógł przymocować do niej szyszki, małe bombki czy kokardki, które uzupełnią taką dekorację. Z drugiej strony oferowane są świąteczne girlandy, które już będą miały wszystkie dodatki. Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić, jak miałaby finalnie wyglądać taka dekoracja, to gotowe inspiracje na pewno Ci to ułatwią.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że przy takich girlandach możesz zamontować niewielkie lampki choinkowe. Dzięki temu wieczorem będą one dawały delikatne światło, a więc idąc na piętro, będziesz cieszyć się tą dekoracją, bez konieczności włączania większego oświetlenia.

Nie tylko przy schodach

W wielu filmach takie girlandy są pokazane na balustradach – czy to wewnątrz domu, czy na zewnątrz. Pamiętaj jednak, że nie są to jedyne miejsce, w którym może się ona znaleźć. Możesz powiesić ją nad drzwiami, tak aby delikatnie zwisała z każdej strony, albo zamocować ją przy kominku – w tym przypadku pamiętaj o zawieszeniu jej na odpowiedniej wysokości. Niemniej, decydując się na takie rozwiązanie i dodatkowo przyczepiając do girlandy świąteczne skarpety z imionami wszystkich domowników, zyskasz dekorację jedyną w swoim rodzaju. Na początku musisz jednak dokładnie wszystko wymierzyć, tak aby girlanda miała odpowiednią długość. No i zastanowić się, czy chcesz skorzystać z gotowej propozycji, czy może samodzielnie zadbasz o jej ozdobienie.

Artykuł sponsorwany

Redakcja mbon.pl