Jakie są rodzaje waporyzatorów do suszu?

Waporyzator to urządzenie, które służy do podgrzewania suszu roślinnego lub olejków. Jego zadaniem jest wytworzenie jak najlepszej jakości pary, a także wydobycie jak największej ilości substancji odżywczych z suszu. Na rynku jest dostępnych wiele tego rodzaju urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą zastosowaniem. Warto więc poświęcić kilka słów prawidłowemu doborowi waporyzatora do konkretnej sytuacji.

Jakie rozróżniamy typy waporyzatorów do suszu?

Zdecydowanie najpopularniejszym podziałem tego typu urządzeń jest podzielenie ich na stacjonarne oraz przenośne. Nie będzie zbytnią sensacją stwierdzenie, że pierwszy typ przeznaczony jest do używania w domu i wymaga podpięcia do gniazdka, a drugi można mieć przy sobie i nie ma konieczności przyłączenia do prądu. Co zrozumiałe, urządzenia przenośne są znacznie mniejsze od stacjonarnych, oba jednak są zbudowane z plastiku, stali nierdzewnej i tytanu.

Waporyzator do suszu możemy również klasyfikować pod kątem sposobu ogrzewania ziół. Tutaj należy wymienić dwa rodzaje – urządzenia konwekcyjne i kondukcyjne. W pierwszym przypadku zioła są ogrzewane za pomocą strumienia ciepłego powietrza. Takie rozwiązanie jest stosowane głównie w modelach stacjonarnych. W przypadku waporyzatorów kondukcyjnych zioła są ogrzewane poprzez bezpośredni kontakt z elementem grzewczym.

Jakie są rodzaje waporyzatorów do suszu

Innym podziałem jest czas trwania sesji inhalacyjnej. W tym przypadku należy rozróżnić waporyzator do suszu sesyjny oraz model on-demand (na żądanie). W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami, których zawartość inhaluje się za jednym razem, podczas pojedynczej sesji. Waporyzatory on-demand charakteryzują się szybkim nagrzewaniem oraz szybkim chłodzeniem. Oznacza to, że każdym momencie można przerwać i wznowić inhalację.

Jakie są zalety waporyzatorów do suszu i olejków?

Waporyzator do suszu to urządzenie, którego używanie niesie za sobą wiele zalet. Dla każdego jednak istotne będą nieco inne kwestie. Jakie są jednak najważniejsze korzyści płynące z wykorzystania waporyzatorów? Głównym plusem jest niska szkodliwość dla zdrowia. Urządzenie to zapobiega dostawaniu się toksycznych substancji do płuc, czego nie można powiedzieć o innych formach palenia, gdzie trafiają one bezpośrednio do organizmu.

Użytkownicy waporyzatorów zwracają również uwagę na wysoką jakość pary. Powodem takiego stanu rzeczy jest podgrzewanie suszu, a nie jego spalanie. Ten sposób spożywania konopi gwarantuje wysoką przyswajalność substancji aktywnych. Waporyzowanie konopii wpływa również na smak. Taki sposób podgrzewania sprawia, że mamy do czynienia z niczym niezaburzonym smakiem cannabisu, który może się różnić w zależności od rodzaju.

Waporyzacja zapewnia również odpowiednią moc palenia. Podczas niej dochodzi do odparowania substancji aktywnych, które wchłaniają się o wiele szybciej niż podczas klasycznego palenia. Ich siła nie jest w żaden sposób osłabiona. Wiele osób zwraca uwagę na duże koszta zakupu waporyzatora. Trzeba jednak pamiętać, że jest to inwestycja jednorazowa, a która zapewnia pełne wykorzystanie substancji aktywnych znajdujących się w suszu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja mbon.pl