Jak gaz dla firm pomaga biznesom zaoszczędzić na rachunkach?

Gaz dla firm jest bardzo wygodnym paliwem – w nowoczesnych kotłach jego dawkowanie da się w pełni zautomatyzować, a w wyniku spalania nie pojawia się trudny do usunięcia popiół. Również same spaliny są stosunkowo czyste, w przeciwieństwie do tych emitowanych przez piece na węgiel kamienny. Aspekty technologiczne to jednak tylko część korzyści – w biznesie najważniejsze są finanse, a gaz dla firm może stanowić również źródło sporych oszczędności. W jaki sposób błękitne paliwo pozwala zmniejszyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwa?

Koniec z abonamentem – ulga dla biznesów sezonowych

Głównym problemem przy korzystaniu z tradycyjnego gazu sieciowego są wysokie opłaty stałe. Za samo utrzymanie przyłącza w gotowości spółki dystrybucyjne naliczają spore kwoty, szczególnie w przypadku instalacji odbiorczych o dużej mocy. Jest to wyjątkowo dotkliwe dla biznesów działających tylko przez kilka miesięcy w szczycie letnim lub zimowym, bo za pozostałą część roku nadal trzeba zapłacić stały abonament, stanowiący zbędne obciążenie.

Doskonałym sposobem na uniknięcie tego kosztu jest inwestycja w zbiornik przystosowany do magazynowania paliwa – gaz dla firm to w końcu nie tylko metan dostępny z sieci. Równie skutecznie zastępuje go LPG, które da się przechowywać na własną rękę, bez ponoszenia comiesięcznych opłat. Taka instalacja w całości jest własnością przedsiębiorcy i nie wymaga podpisywania długoterminowych zobowiązań, przez co za energię płaci się wyłącznie wtedy, gdy faktycznie się z niej korzysta. Jedyny koszt to rzeczywiste uzupełnienie magazynu paliwem – pozwala to całkowicie wyeliminować na rachunkach wszelkie abonamenty, a w konsekwencji zaoszczędzić sporo pieniędzy.

LPG dla firm – bezpiecznie i w najlepszej cenie

Inwestycja w zbiornik minimalizuje koszty nie tylko poprzez uniknięcie opłat stałych, ale także poprzez podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Jednym z czynników ryzyka w prowadzeniu biznesu jest stabilność dostaw – również pod kątem zasilania. Gaz dla firm czerpany z sieci dystrybucyjnej bywa ryzykownym wyborem, ponieważ zewnętrzna infrastruktura pozostaje narażona na różnego rodzaju awarie, skutkujące przerwami w dostępie do paliwa. Własny magazyn LPG jest tymczasem pod pełną kontrolą przedsiębiorcy, dzięki czemu gwarantuje stabilny dostęp do gazu. Zapobiega się w ten sposób powstawaniu przestojów produkcyjnych, które mogłyby skutkować znacznymi stratami.

Oszczędności z tytułu uniknięcia awarii to jednak nie wszystko. Należy pamiętać, że gaz dla firm podlega sporym wahaniom cenowym zależnie od pory roku. Własny zbiornik LPG daje więc dodatkowo spore pole manewru pod kątem terminu, w którym napełnimy go paliwem. Posiadając zdolności magazynowe przedsiębiorca jest w stanie z wyprzedzeniem zdecydować się na zakup – wtedy, gdy rynkowe ceny są najniższe. Faktycznie zużycie może nastąpić w dowolnym momencie w przyszłości, podczas gdy konkurencja będzie zmuszona na bieżąco zasilać własne instalacje drogim gazem z tradycyjnej sieci. Oszczędności z tego tytułu z pewnością pozwolą uzyskać przewagę w branży, a dodatkowe środki wspomogą biznes w dalszym wzroście.

Artykuł sponsorowany

Redakcja mbon.pl