Czym są płytki straciatella?

Płytki ceramiczne stanowią jeden z najbardziej popularnych materiałów do wykańczania podłóg, a w wielu przypadkach także ścian oraz tarasów na zewnątrz. Ich wytrzymałość oraz wygląd zależy w dużym stopniu od miejsca, w którym będą się one znajdować. Płytki mogą być bowiem narażone na uszkodzenia mechaniczne, termiczne lub podatne na wilgoć. Jak zatem podejść do tematu wyboru płytek do mieszkania? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak zachować odpowiedni wygląd płytek ceramicznych? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Zalety płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne posiadają wiele zalet, dlatego tak wiele osób decyduje się na wybór tego konkretnego materiału w procesie wykańczania podłóg. Jedną z największych zalet płytek ceramicznych jest to, że nie chłoną one wody. To właśnie z tego powodu płytki ceramiczne można najczęściej spotkać w łazienkach. Jest to bowiem miejsce, w którym podłoga bardzo często narażona jest na bezpośredni kontakt z wodą. Najlepszym materiałem wykończeniowym w takiej sytuacji okazują się płytki. Ogromną zaletą płytek ceramicznych jest również to, że produkowane są one z naturalnych materiałów. Produkuje się je m.in. z gliny, piasku oraz wody, a także kilku innych składników, które miesza się ze sobą, następnie formuje i wypala. Podczas produkcji płytek ceramicznych nie wykorzystuje się ropopochodnych dodatków oraz innych, sztucznych materiałów. Płytki ceramiczne są również odporne na ogień, co oznacza, że doskonale sprawdzają się w kotłowniach, a także w pobliżu kominków. Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że płytki są jednym z najbardziej higienicznych materiałów wykończeniowych. Na płytkach ceramicznych panują bardzo niesprzyjające warunki dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Szeroką ofertę płytek ceramicznych znajdziesz na https://kaflando.pl/.

Jak wybrać odpowiedni wzór płytek?

Jednym z najmodniejszych wzorów płytek ceramicznych w ostatnich latach jest Straciatella. Płytki Straciatella swoim wyglądem przypominają lastryko, czyli materiał, który bardzo często wykorzystuje się do produkcji nagrobków oraz pomników. W przeszłości również stosowano ten materiał na chodnikach oraz klatkach schodowych. Ten wzór płytek prezentuje się niezwykle elegancko oraz stylowo, dlatego też płytki Straciatella doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych aranżacji, jak i tych bardziej klasycznych. To właśnie z tego powodu tak wiele osób sięga po ten konkretny wzór płytek. W marketach budowlanych płytki Straciatella cieszą się bardzo dużą popularnością i często można je otrzymać wyłącznie na zamówienie.

Redakcja mbon.pl