Sposoby na utrzymanie terenów zewnętrznych w nienagannym stanie

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ta zasada dotyczy również biznesu. Estetyczne otoczenie wokół obiektów firmowych pomoże budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w oczach klientów, gości oraz pracowników. Warto więc kompleksowo zadbać o tereny zewnętrzne i zapewnić im schludny wygląd. W artykule omówimy najważniejsze prace porządkowe, które należy wykonać na terenie zewnętrznym nieruchomości, a także podpowiemy, jak sprawić, aby otoczenie firmy było atrakcyjne i zadbane.

Sezonowe i całoroczne prace porządkowe – o czym nie wolno zapomnieć?

Czynności wykonywane na terenach zewnętrznych możemy podzielić na prace całoroczne i sezonowe. Do prac, które należy zrealizować niezależnie od pogody i pory roku, zalicza się m.in. usuwanie śmieci, opróżnianie koszy, zamiatanie lub mycie ciśnieniowe chodników, alejek oraz parkingów, czyszczenie lamp i znaków drogowych. Z kolei prace sezonowe wykonuje się zależnie od potrzeb, tutaj często to pora roku wyznacza zadania.

Utrzymanie terenów zewnętrznych jesienią polega głównie na usuwaniu liści oraz zabrudzeń z chodników i parkingów. Zimą zarządca obiektu powinien zadbać o odśnieżanie ciągów komunikacyjnych, usuwanie z nich gołoledzi, a także usuwanie sopli z zadaszeń. Głównym celem tych prac porządkowych jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na terenie firmy. 

Wiosną i latem dużo uwagi poświęca się pielęgnacji zieleni wokół obiektu – do podstawowych zadań ekipy porządkowej należy sadzenie i nawożenie roślin, koszenie trawników, usuwanie chwastów z rabat kwiatowych, przycinanie drzew i krzewów. Warto zdecydować się na te usługi, ponieważ zadbana i wypielęgnowana zieleń wokół firmy jest doskonałą wizytówką przedsiębiorstwa.

Utrzymanie terenów zewnętrznych, czyli kto może wykonać prace porządkowe?

Sprzątanie terenów zewnętrznych warto zlecić profesjonalnej firmie posiadającej odpowiedni sprzęt i zatrudniającej kadrę wyspecjalizowaną w takich usługach. Dzięki temu jako przedsiębiorca nie musisz utrzymywać dodatkowych etatów i inwestować w urządzenia ogrodnicze oraz sprzęt czyszczący. Otrzymujesz usługę dopasowaną do specyfiki obiektu, a wykonane prace realnie wpłyną na zwiększenie estetyki otoczenia oraz na poprawę bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na terenie obiektu. Profesjonalnego partnera do stałej współpracy znajdziesz na stronie https://czystosc.impel.pl/utrzymanie-terenow-zewnetrznych/

Usługa utrzymania terenów zewnętrznych może być realizowana z wykorzystaniem mobilnej grupy porządkowej, czyli zespołu fachowców, którzy są w stanie zjawić się w dowolnym miejscu o dowolnym czasie. Pracownicy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt i w bezpieczne dla ludzi oraz środowiska środki czystości. Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ zapewnia wykonanie usługi w sposób nieuciążliwy, w godzinach odpowiadających przedsiębiorcy.

Dodatkowe usługi

Co więcej, sprzątanie terenów zewnętrznych warto łączyć z innymi usługami porządkowymi, np. ze sprzątaniem obiektu lub czyszczeniem wysokościowym. Kompleksowe podejście zawsze niesie za sobą zwiększenie efektywności i optymalizację kosztów.

Redakcja mbon.pl