Sposoby na finansowanie nowego auta marki AUDI

Ostatnimi czasy leasingowanie pojazdów stało się bardzo powszechną praktyką. Firmy leasingowe przewidują korzystne oferty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Dużym zainteresowaniem cieszy się np. Audi leasing, gdyż marka ta uchodzi w powszechnej opinii za prestiżową. Leasing jest alternatywą dla kupowania aut na własność za gotówkę bądź na kredyt. Po pierwsze, nie każdy posiada odłożone środki na zakup nowego auta. Po drugie, nie jest tak łatwo uzyskać kredyt samochodowy, a jeśli nawet się to uda, raty mogą być sporym obciążeniem i sam kredyt znacząco może wpłynąć na obniżenie zdolności kredytowej danej osoby lub firmy. Dlatego właśnie te dwa sposoby finansowania często są odrzucane już na wstępie. W przypadku leasingu sprawa wygląda nieco inaczej. Raty zazwyczaj są dużo niższe, wiele wydatków przedsiębiorcy mogą wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności. Poza tym, również istnieje możliwość wykupu pojazdu na stałe po uregulowaniu wszystkich rat, więc w praktyce wygląda to podobnie jak w banku, gdzie własność pojazdu uzyskuje się również dopiero w momencie jego całkowitej spłaty. Leasing jest jednakże bardziej opłacalny zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i właścicieli przedsiębiorstw. Czym jest leasing i czy jest to korzystna forma?

Co to jest leasing?

 

Leasing stanowi rodzaj umowy, na mocy której niejako wynajmuje się określony pojazd na czas wyrażony w umowie. Jest to związane z ponoszeniem comiesięcznych opłat nazywanych ratami leasingowymi. W przypadku leasingu operacyjnego wraz z końcem umowy pojazd wraca do firmy, która go wynajęła do użytkowania. Natomiast leasing finansowy jest możliwością wykupienia pojazdu na własność. W tym wypadku raty i opłaty są wyższe, ale wraz z ostatnią ratą leasingobiorca staje się pełnoprawnym właścicielem samochodu lub maszyny gospodarczej.

Czym się różni leasing konsumenci od leasingu dla firm?

 

Niektórzy zastanawiają się, jakie są różnice pomiędzy leasingiem dla klientów indywidualnych oraz leasingiem dla firm. Otóż, zasadniczo obie te formy niewiele się między sobą różnią i często oparte są na bardzo podobnych warunkach. Oczywiście, różnica polega głównie na tym, że przedsiębiorca wynajmuje pojazdy, by realizować cele firmowe, zaś osoba prywatna potrzebuje go dla siebie i swojej rodziny do codziennego użytkowania. Przedsiębiorcy ponadto mogą skorzystać z różnych ulg i odliczeń podatkowych. W przypadku leasingów operacyjnych i finansowych różne elementy mogą wrzucać sobie w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Poza tym, właściciele firm często biorą w leasing większą liczbę pojazdów, gdyż potrzebują całej floty.

Audi leasing – korzyści

Audi to uznana marka, która często nawet określana jest mianem luksusowej. Nawet osoby czy firmy, których nie stać na nowe samochody tej marki zakupione na własność, mogą sobie pozwolić na korzystanie z nich za sprawą wygodnego leasingu. Leasingowanie Audi jest pewną i opłacalną inwestycją. Samochody tej marki są szybkie, zwrotne i dobre do manewrowania. Mają również odpowiednią prezencję, co ważne dla wizerunku firmy. Jak zdobyć finansowanie na samochód w leasingu? Korzystając z oferty VW FS, można uzyskać finansowanie na Audi leasing na bardzo korzystnych warunkach. Firma VW FS zajmuje się pomaganiem osobom, które nie są w stanie lub nie chcą starać się o tradycyjne formy finansowania bankowego. Finansowanie leasingowe pozwala na swobodne korzystanie z pojazdu bez zamartwiania się o pieniądze. Firma posiada korzystne oferty finansowania zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób prywatnych.

Redakcja mbon.pl