Porady dla osób planujących zakup laptopa

Nieprzerwany rozwój sprzętu komputerowego sprawia, że praktycznie co kilka miesięcy w sklepach pojawiają się nowe modele komputerów, które są szybsze, lżejsze i bardziej wydajne. To jednak sprawia, że samodzielne wybranie laptopa jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli ktoś nie śledzi na co dzień branży i nie wie, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu komputera.

  1. Zakup laptopa dopasowanego do rzeczywistych potrzeb

  2. Jaka wydajność laptopa jest odpowiednia?

  3. Zakup laptopa gamingowego czy komputera do przeglądania internetu?

  4. Największy wybór nowych laptopów

Dlatego też przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu zakup laptopa stanie się łatwiejszy. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, które ułatwią zakup komputera idealnie dopasowanego do potrzeb użytkownika, ale także propozycję specyfikacji, która powinna spokojnie wystarczyć na kilka najbliższych lat oraz informacje o sklepie, w którym można zamówić wysokiej jakości laptopy w bardzo przystępnych cenach.

Zakup laptopa dopasowanego do rzeczywistych potrzeb

Wiele osób podczas wyboru laptopa kieruje się logo producenta, rozmiarem komputera lub innymi rzeczami, które niekoniecznie mogą mieć najistotniejsze znaczenie dla komfortu związanego z użytkowaniem. Warto więc zacząć od określenia, dlaczego tak naprawdę chce się laptop kupić. Inna konfiguracja (a co za tym idzie również cena) będzie odpowiednia dla kogoś, kto potrzebuje laptopa biznesowego, a inna dla gracza, któremu zależy na najwyższej wydajności. Określając swoje potrzeby, można ograniczyć listę przeglądanych laptopów, co z pewnością pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jaka wydajność laptopa jest odpowiednia?

W zależności od tego, do czego najczęściej będziesz używać laptopa, konieczne może być wybranie sprzętu z większym dyskiem, szybszym procesorem lub wydajniejszą kartą graficzną. Jeżeli natomiast chcesz kupić uniwersalny sprzęt, który posłuży Ci przez długi czas, a do tego sprawdzi się zarówno do takich rzeczy jak przeglądanie internetu, jak i pozwoli uruchamiać gry oraz nowoczesne programy, wybierz sprzęt zgodny z poniższą specyfikacją:

  • Pamięć RAM – 8 GB to w dzisiejszych czasach minimum, które dla wielu osób będzie wystarczające. W miarę możliwości można rozważyć komputer z 16 GB, co przełoży się na płynniejszą pracę.

  • Dysk SSD – komputery z większymi dyskami są droższe, ale trzeba mieć na uwadze, że w przypadku laptopów wymiana jest nieco trudniejsza niż przy komputerach stacjonarnych. Jeżeli dodatkowo sprzęt będzie objęty gwarancją, to może to ograniczyć możliwość ewentualnej wymiany dysku na większy. Z tego powodu już przy zakupie laptopa dobrze jest pomyśleć o większym dysku.

  • Procesor – to właśnie ten podzespół ma największy wpływ na wydajność komputera. O ile do codziennej pracy lub korzystania z internetu wystarczą procesory typu Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5, to graficy, montażyści filmów oraz gracze muszą sięgnąć po modele z wyższej półki.

  • Karta graficzna – zintegrowana karta wystarczy do podstawowych zastosowań i codziennego użytkowania, ale kompletnie nie sprawdzi się do gier lub pracy z grafiką. 

Zakup laptopa gamingowego czy komputera do przeglądania internetu?

Niezależnie od tego, jaki model laptopa chcesz zamówić, koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną przez sklep z laptopami 1.pl. W stałej ofercie dostępne są laptopy gamingowe, laptopy biznesowe, laptopy dla nauczycieli i wiele innych kategorii sprzętu. Dzięki temu każdy może znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie. Sklep oferuje zakupy na raty 0%, co pozwala wybrać lepszy sprzęt i spłacać go w formie niskich comiesięcznych rat.

Największy wybór nowych laptopów

Osoby, które potrzebują dodatkowych wskazówek związanych z tym, jak zainstalować system operacyjny lub sprzętu pozwalającego korzystać z zewnętrznego monitora, mogą zawsze skorzystać z pomocy pracowników biura obsługi klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości branży doskonale wiedzą, jak wybrać laptopa, który spełni wszystkie oczekiwania klienta, a jego przekątna ekranu zapewni komfort podczas pracy i zabawy.

Artykuł sponsorowany

Redakcja mbon.pl