Karty paliwowe – jakie są ich korzyści?

Karta flotowa to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla kierowców, które eliminuje konieczność używania gotówki, szukania tanich stacji benzynowych i magazynowania paragonów. Zalety tego rozwiązania doceniają kierowcy oraz właściciele firm transportowych.

Karta flotowa – wygoda i bezpieczeństwo

Współczesny kierowca, bez względu na to, czy jest to kurier, dostawca czy pracownik spędzający dużo czasu za kierownicą, musi uiszczać opłaty drogowe oraz postojowe. Są to czynności konieczne. Jednak istnieje rozwiązanie, które może wyeliminować konieczność wożenia gotówki, szukania taniej stacji czy też magazynowanie ogromnej ilości kwitów parkingowych i potwierdzeń z autostrad. To karta flotowa, która pozwala na wygodne prowadzenie firmy.

Rozwiązanie to łączy w sobie wiele zalet. Po pierwsze umożliwia zebranie na jednej zbiorczej fakturze wszystkich wydatków związanych z obsługą aut należących do danej floty. Mogą to być rozliczenia za tankowanie, autostradę czy też miejsca parkingowe. Możliwe jest także uzyskanie niższych cen, od tych, jakie podane są na dystrybutorach. I to nawet o kilkadziesiąt groszy. Jest to możliwe dzięki rabatom naliczanym za każdy zatankowany litr paliwa.

Kolejną zaletą jest możliwość dokonywania rozliczeń za przejazdy płatnymi autostradami przy pomocy karty flotowej. Eliminuje to potrzebę wożenia ze sobą gotówki oraz magazynowania ogromnej ilości paragonów w celu ich rozliczenia. Wszystkie wjazdy zapisywane są na koncie danej karty i pojawiają się na comiesięcznej zbiorczej fakturze. Podobne ułatwienie dotyczy należności za miejsca postojowe w wielu miastach w całym kraju. Dla wszystkich firm kurierskich lub dostawczych karta paliwowa może stanowić istotne ułatwienie.

Wszystko w jednym miejscu

Dzięki nowoczesnemu systemowi komputerowemu wszelkie informacje o transakcjach, tankowaniu, rozliczeniach parkingowych i innych zdarzeniach zapisywane są na koncie karty i przechowywane przez okres kilka lat. W każdej chwili właściciel karty ma wgląd do tych danych, może je przeglądać, sortować oraz pobrać, jeżeli wystąpi taka konieczność.

Karta flotowa to nie tylko udogodnienie dla kierowców, ale także ogromna korzyść dla właścicieli firm zarządzających flotą pojazdów. To rozwiązanie pozwala na bieżące monitorowanie wydatków na paliwo i drogi. Ułatwia kontrolowanie budżetu i minimalizowanie kosztów operacyjnych. 

Wygodne zarządzanie flotą

System kart flotowych, takich jak np.: https://e100.eu/pl/, umożliwia śledzenie wszystkich transakcji w czasie rzeczywistym. Daje to możliwość szybkiego reagowania na wszelkie nieprawidłowości czy nadużycia. Co więcej, dzięki zbiorczym fakturom, proces księgowania i rozliczeń staje się znacznie prostszy i mniej czasochłonny. 

W efekcie osoby zarządzające flotą pojazdów firmy mogą skupić się na swojej podstawowej działalności. Mają pewność, że ich flota działa efektywnie i bezpiecznie. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja mbon.pl