Karta dużej rodziny – zniżki i oferty w 2023

Czy jesteś częścią dużej rodziny i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy? Jeśli tak, to być może kwalifikujesz się do otrzymania przywileju, którym jest Karta Dużej Rodziny. Zniżki, które oferuje są ogromne! Przyjrzyjmy się bliżej wszystkiemu, co ta karta ma do zaoferowania, kto może ją otrzymać i jak zmaksymalizować korzyści z jej posiadania.

Z artykułu dowiesz się:

  • kto kwalifikuje się do otrzymania Karty Dużej Rodziny
  • Karta Dużej Rodziny – zniżki obowiązujące w 2023

Kto kwalifikuje się do otrzymania Karty Dużej Rodziny?

Aby kwalifikować się do otrzymania Karty Dużej Rodziny, Twoja rodzina musi składać się z czterech lub więcej osób. We wniosku można uwzględnić również dzieci do 18 roku życia. Należy również przedstawić dowód zamieszkania w Polsce oraz dowód, że wszyscy członkowie rodziny są oficjalnie zameldowani pod tym samym adresem. Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów można złożyć wniosek w swoim urzędzie gminy lub w urzędzie burmistrza.

Karta Dużej Rodziny – zniżki 2023

Najbardziej znaczącą zniżką oferowaną przez Kartę Dużej Rodziny jest dostęp do zniżek na codzienne zakupy spożywcze w sklepach uczestniczących w programie, takich jak Tesco i Auchan. Można również uzyskać zniżki na usługi medyczne w przychodniach i szpitalach biorących udział w programie. Dodatkowo można uzyskać zniżki na:

  • przejazdy autobusami POLREGIO,
  • pociągami PKP,
  • samolotami linii LOT,
  • dostęp do stacji benzynowych CircleK, Lotos i Shell na zniżki na paliwo,
  • dostęp do zniżek na ubezpieczenia w PZU i Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW).

Zniżki na pociągi międzymiastowe

Jedną z największych możliwości oszczędzania dla posiadaczy KDR jest 30% zniżka na wspólne przejazdy dla co najmniej dwóch osób. Zniżka ta dotyczy wszystkich biletów na pociągi międzymiastowe zakupionych w Polsce przez posiadaczy KDR. Nie sposób przecenić znaczenia tej możliwości. W przypadku podróży z członkami rodziny koszty biletów mogą się szybko zwiększyć – warto więc wykorzystać każdą okazję do zaoszczędzenia.

Oszczędności na ubezpieczeniach

Kolejną zaletą posiadania karty KDR jest zniżka na ubezpieczenie OC, AC i NNW w Link 4. Ubezpieczenie OC pokrywa straty finansowe wynikające ze szkód wyrządzonych przez Ciebie lub członków Twojej rodziny, ubezpieczenie AC pokrywa szkody spowodowane przez klęski żywiołowe, a ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę w przypadku przypadkowej śmierci lub inwalidztwa. Wszystkie trzy ubezpieczenia są ważnym elementem odpowiedzialnego planowania finansowego, dlatego skorzystanie z tych zniżek jest absolutną koniecznością!

Zniżki do Centrum Nauki

Posiadacze kart KDR mają również dostęp do zniżek w Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centra te oferują interaktywne eksponaty, które skupiają się na nauce i technologii, dzięki czemu są idealnym miejscem dla dużych rodzin szukających edukacyjnych wycieczek. Dzięki specjalnym zniżkom posiadacze KDR mogą korzystać z tych centrów po obniżonych cenach!

Inne możliwości oszczędzania

Koleje Wielkopolskie oferują 37-49% zniżki na podróż drugą klasą, sklepy Martes Sport i Coccodrillo oferują 10% zniżki na zakup sprzętu sportowego lub artykułów powyżej 150 zł, Aviva oferuje bezpłatne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego oferuje wyłączne zniżki dla posiadaczy KDR. Podsumowując, jest wiele sposobów na to, by duże rodziny mogły zaoszczędzić dzięki Karcie Dużej Rodziny!

Jak założyć Kartę Dużej Rodziny?

Zachęcamy do zobaczenia, jak szybka i sprawna może być rejestracja przy chęci zdobycia Karty Dużej Rodziny:

Podsumowanie

Karta Dużej Rodziny (KDR) oferuje swoim posiadaczom wiele możliwości oszczędzania – od zniżkowych biletów na pociągi międzymiastowe po obniżone stawki na polisy ubezpieczeniowe OC, AC i NNW. Dodatkowo posiadacze KDR mogą korzystać ze specjalnych zniżek w centrach nauki w Gdyni i Warszawie oraz z ekskluzywnych ofert hotelowych Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego. Dla rodzin wielodzietnych, które szukają sposobów na oszczędzanie, a jednocześnie korzystają z drobnych przyjemności życia, posiadanie Karty Dużej Rodziny to absolutna konieczność!

FAQ

Kto kwalifikuje się do otrzymania Karty Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom wielodzietnym, w których minimum 3 dzieci pozostaje na utrzymaniu rodziców do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Jak założyć Kartę Dużej Rodziny?

Aby założyć Kartę Dużej Rodziny, należy udać się do właściwej wojewódzkiej komendy wojewódzkiej Policji, gdzie należy przedstawić dokumenty potwierdzające spełnianie warunków do jej otrzymania, takich jak: aktualne zaświadczenie o liczbie dzieci pozostających na utrzymaniu rodziców, dokumenty tożsamości oraz zaświadczenie o niekaralności. Można również skorzystać z rejestracji online.

Jakie są korzyści z posiadania Karty Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z szerokiego wachlarza zniżek i rabatów na usługi i produkty oferowane przez partnerów programu, w tym między innymi bilety komunikacji miejskiej i kolejowej, bilety do kina, parków rozrywki, galerii handlowych i restauracji, obozy letnie dla dzieci oraz wiele innych.

Redakcja mbon.pl