Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Jaką biżuterię założyć do pracy?

Praca Data publikacji - 25 czerwca 2024 Autor - Redakcja mbon.pl
Jaką biżuterię założyć do pracy


Biżuterię, tak samo jak torebkę czy makijaż, należy dopasować nie tylko do ubrania, ale również do sytuacji. O ile eleganckie i długie kolczyki będą pasowały na wieczorną kolację, to lepiej nie zakładać ich do pracy. Co w takim razie wybrać?

Poznaj zasady doboru biżuterii do pracy

Niejednokrotnie w biurach czy bankach panuje ścisły dress code, jasno określający, co można zakładać do pracy, a jakich rzeczy nie wolno. Wśród tych wytycznych pojawiać się mogą również te odnośnie do biżuterii. Może się jednak okazać, że nie będziesz miała takich jasnych wytycznych i wówczas zaczniesz się zastanawiać, jakie kolczyki czy bransoletkę założyć.

Dlatego, zanim zaczniesz przeglądać ofertę na różnorodne kolczyki w sklepie Lilou, poznaj cztery zasady ich doboru:

  1. Lepiej mniej niż więcej – to dotyczy nie tylko pracy, ale również innych sytuacji, do których dobierasz biżuterię. Bezpieczniej będzie, jeśli wybierzesz proste zestawy, które będą delikatniejsze niż takie, gdzie biżuterii będzie dużo i będzie ona masywna.

  2. Ważna jest jakość – warto założyć jedną rzecz, która będzie wykonana z materiałów dobrej jakości i subtelnie podkreśli Twoją urodę, niż kilka, które będą słabej jakości i niedopracowane.

  3. Delikatne propozycje – do pracy dobrze wybierać delikatne propozycje, które nie będą przyciągały uwagi, a jednocześnie będą eleganckie. Krzykliwą i kolorową zostaw na spotkania z przyjaciółmi czy wieczorowe wyjścia.

  4. Nie przeszkadzaj innym – zrezygnuj z biżuterii, która przy każdym ruchu grzechocze, bo może to rozpraszać współpracowników.

Jaki kolor biżuterii?

Wspomnieliśmy już, że w pracy powinnaś zrezygnować z zakładania kolorowej i krzykliwej biżuterii, która nadmiernie przyciągnęłaby uwagę. Jednocześnie nie ma żadnych wytycznych odnośnie tego, czy powinna to być biżuteria srebrna, czy złota. W tym przypadku przede wszystkim sprawdź, jaki masz typ urody i która propozycja będzie do niej pasowała.

Dobrze czujesz się w srebrze i wydaje Ci się ono mniej oficjalne? Możesz założyć kolczyki, bransoletkę czy naszyjnik z tego metalu, dopilnuj jednak, aby wszystko było utrzymane w jednym stylu. Lepiej czujesz się w złocie? Ciekawą propozycją może być biżuteria złota kolekcji Lilou.pl, oferująca m.in. delikatne naszyjniki, bransoletki, jak i kolczyki przylegające do płatków uszu.

Może naszyjnik?

Jeszcze inną propozycją, która dopełni biurową stylizację, będą naszyjniki. Tutaj również warto trzymać się zasady, że im delikatniej, tym lepiej, dlatego zrezygnuj z wyrazistych i dużych zawieszek na rzecz mniejszych i delikatniejszych. Warto postawić na naszyjnik, który będzie krótszy, dzięki czemu podczas pochylania będzie przylegał do ciała i mniej będzie rozpraszał.

Do koszuli, żakietu i eleganckich spodni, dobrze będą pasowały damskie naszyjniki, z geometrycznymi wzorami albo z perłą. Do tej ostatniej warto dopasować kolczyki, które również będą wykończone takim elementem, a cała stylizacja będzie prezentowała się elegancko i profesjonalnie.

Dobierając biżuterię do pracy, postaw na propozycje, które są delikatne i dopasowane. Zbyt luźna bransoletka może uderzać o klawiaturę, przeszkadzając innym osobom przebywającym w tym samym biurze. Warto również zwrócić uwagę na swój typ urody, aby również do niej dopasować tego typu dodatki.

Artykuł sponsorowany

Rodzaje energii elektrycznej

Redakcja mbon.pl

Redakcja naszego portalu to zespół, który z pasją tworzy treści dostosowane do potrzeb naszych czytelników. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych i aktualnych informacji z różnych dziedzin życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?