Strona główna
Firma
Tutaj jesteś

Jak założyć stronę internetową dla swojej firmy?

Firma Data publikacji - 17 sierpnia 2021 Autor - Redakcja mbon.pl
jak założyć stronę internetową

Internet stał się narzędziem wykorzystywanym w każdej dziedzinie życia – także w biznesie. Dlatego też każda dobra firma ma własną stronę internetową i to właśnie za jej pośrednictwem zdobywa największe zyski. Wielu początkujących przedsiębiorców nie może osiągnąć sukcesu właśnie przez brak witryny dla swojej działalności. Może się wydawać, że przecież nie każdy jest informatykiem i założenie strony internetowej nie powinno być wymagane od biznesmena. Jednak jest to bardzo proste i każdy powinien być w stanie sobie z tym poradzić. Zatem jak założyć stronę internetową?

Czego potrzeba do założenia strony www?

Tak jak w większości dziedzin przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań potrzebny jest dobry pomysł. Tworzenie strony bez zaplanowania jej tematyki i chociaż ogólnego zarysu znajdujących się na niej treści jest bezsensowne. Nie przyniesie żadnych korzyści. Jeżeli jednak ma się już pomysł na stronę www dla swojej firmy to trzeba pamiętać o trzech rzeczach: domenie, kodzie strony i serwerze.

Zobacz: Jak założyć sklep internetowy?

Domenę, czyli adres, pod którym będzie znajdowała się strona, można bardzo łatwo zakupić od różnych pośredników. Jednak trzeba mieć na uwadze, że po jej zakupie będzie trzeba płacić regularną kwotę za przedłużenie okresu jej działalności. Z kolei kod strony jest dla niej niczym organizm, bez którego niemożliwe jest funkcjonowanie żadnej domeny. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie profesjonalnemu informatykowi. Nawet jeśli umie się zrobić to samemu, to kod napisany samodzielnie nie będzie odpowiedni. Nie będzie nawet w połowie tak dobry jakościowo jak ten stworzony przez eksperta. Sprawa z wyżej wspomnianym serwerem wygląda jednak nieco inaczej.

jak założyć stronę internetową

Nawet wykształcony informatyk może sobie nie poradzić z założeniem serwera. Ponieważ wymaga się do tego prywatnej serwerowniy, której koszty budowy i eksploatacji są niezwykle drogie. Przez wzgląd na to większość firm korzysta z usług zewnętrznych właścicieli serwerów, którzy udostępniają cyfrowe zasoby swoim klientom. Koszty kupna lub wynajmu serwera są nieporównywalnie niższe od stworzenia go samemu, a cała czynność jest wielokrotnie prostsza i szybsza.

Jak założyć stronę internetową – wynajmowanie serwerów

Istnieje wielu dostawców zasobów komputerowych, a udostępniane przez nich serwery są naprawdę dobre jakościowo. Nic w tym dziwnego, w końcu mają oni serwerownie na tyle dobre, że są w stanie wykonywać usługi hostingowe dla dziesiątek klientów, a żeby ich pozyskiwać starają się aby ich oferty były w jak największym stopniu warte swojej ceny. Spora część hostów nawet uwalnia swoich klientów od konieczności pisania kodu strony i ułatwia jej projektowanie. W jaki sposób? Razem z dostępem do swoich serwerów internetowych oferują też kreatory własnych witryn.

Sprawdź też: Jak założyć bloga krok po kroku?

Oczywiście nie pozwalają one na taką swobodę, jak przy tworzeniu własnej strony od zera. Jednak ich użycie jest na tyle proste, że każdy powinien sobie z nimi bezproblemowo poradzić. Tego typu aplikacje zwykle są też bardzo rozbudowane, dlatego nawet jeśli strona będzie opierać się na tym samym kodzie co witryny setek innych klientów tego samego dostawcy to ciągle będzie mogła cechować się wyjątkowością.

jak założyć stronę internetową

Optymalizacja strony internetowej i zawartych na niej treści

Niezależnie od tego czy zdecydowało się samemu napisać kod strony swojej firmy, czy też skorzystało się z kreatora oferowanego przez dostawcę zasobów komputerowych, jeżeli chce się, żeby strona miała dużo odwiedzających trzeba ją odpowiednio zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek internetowych. Co to znaczy? Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google lub Bing, są najpopularniejszym sposobem szukania informacji i usług, dlatego właśnie za ich pośrednictwem zwykle pozyskuje się większość klientów w internecie.

Sprawdź: Webinar co to jest i jak go przeprowadzić?

Jednak po wpisaniu danej frazy użytkownik wyszukiwarki ma przed sobą dziesiątki, jeśli nie setki wyników wyszukiwania. Firma musi dołożyć wszelkich starań, żeby jej strona znalazła się w pierwszej dziesiątce. Jak to zrobić? Wyszukiwarki mają kilkadziesiąt różnych algorytmów na podstawie których segregują strony pasujące do wyników wyszukiwania. Dlatego też chcąc, żeby strona firmy była polecana użytkownikom wyszukiwarek trzeba dokładnie zapoznać się z tymi algorytmami i na ich podstawie tworzyć treści na swoją stronę www. W tej dziedzinie również nie brakuje ofert specjalistów, którzy mogą za niewielką opłatą profesjonalnie zoptymalizować każdą domenę.

Rodzaje energii elektrycznej

Redakcja mbon.pl

Redakcja naszego portalu to zespół, który z pasją tworzy treści dostosowane do potrzeb naszych czytelników. Skupiamy się na dostarczaniu wartościowych i aktualnych informacji z różnych dziedzin życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?