Jak dokonać zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym Diverse?

Współcześnie niemal każdy sklep online oferuje platformę zakupową, co stanowi wygodną opcję dla tych, którzy unikają wizyt w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza gdy poszukiwany produkt nie jest dostępny na miejscu. Niestety zakupy online niosą ze sobą ryzyko wybrania nieprawidłowego rozmiaru lub rzadko występującej sytuacji, jaką jest otrzymanie uszkodzonego produktu. Diverse, podobnie jak wiele innych sieciowych sklepów, stara się ułatwić klientom radzenie sobie z tymi trudnościami, proponując klarowną procedurę zwrotów.

Zasady

Diverse zwroty? W przypadku, gdy zakupione w sklepie Diverse produkty nie spełniają oczekiwań klienta, istnieje możliwość skorzystania z procedury zwrotu, która jest jasno opisana krok po kroku. Standardowo kupujący mają 14 dni na zwrócenie artykułów licząc od daty dostarczenia paczki. Członkowie Diverse Club mogą skorzystać z tego prawa nawet przez 21 dni, liczonych od daty odbioru.

Nadaj zwrot do Diverse

Aby dokonać zwrotu, towar musi być zwrócony w idealnym stanie, z zachowanymi metkami i oryginalnymi etykietami. Nie może wykazywać żadnych śladów użytkowania, noszenia lub prania. Klient może dokonać zwrotu odzieży i innych akcesoriów w najbliższym sklepie stacjonarnym Diverse lub za pośrednictwem internetu.

Procedura zwrotu

Poniżej przedstawiamy krok po kroku procedurę zwrotu:

  • Upewnij się, że towar jest w identycznym stanie, w jakim został odebrany.

  • Solidnie zapakuj produkt, aby zabezpieczyć paczkę przed potencjalnymi uszkodzeniami w trakcie transportu.

  • Dołącz do paczki formularz zwrotu, który dostępny jest na stronie internetowej sklepu.

  • Wyślij zwrot do Diverse pod podany adres:

ETOS S.A.

ul. Bysewska 23

80-298 Gdańsk, Polska

Warto mieć na uwadze, że wszelkie koszty związane z zwrotem online pokrywane są w całości przez klienta. W przypadku pytań lub wątpliwości istnieje możliwość kontaktu ze sklepem za pomocą podanych numerów telefonu lub adresu e-mail.

Co nie podlega zwrotowi?

Z przyczyn higienicznych sklep nie akceptuje zwrotów maseczek, co zgodne jest z przepisami epidemiologicznymi i ustawą o prawach konsumenta.

Zwrot pieniędzy

Podobnie jak w przypadku zwrotu towaru, sklep ma dwa tygodnie na zwrócenie środków w sposób pierwotnie dokonany. Klient może także wskazać numer konta w formularzu zwrotu, aby otrzymać zwrot w odpowiedniej kwocie. Przy zwrocie artykułów w sklepie stacjonarnym, klient odbierze zwrot gotówki, o ile sklep dysponuje wymaganą sumą w kasie. W sytuacji, gdy zakupy zostały opłacone za pomocą platformy PayPo, klient otrzymuje również gotówkę, jednak zobowiązany jest uregulować dalsze rozliczenia u operatora.

Redakcja mbon.pl