Dni Wałbrzycha: Wydarzenie dla mieszkańców i nie tylko

Dni Wałbrzycha to coroczna impreza, która przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów z całego kraju. W 2023 roku organizatorzy zapewniają, że będzie to prawdziwa muzyczna ekstrawagancja, z udziałem takich gwiazd jak Sara James, Feel, Komodo, Nullizmatyk i DJ Markowy.

1. Ogólny przegląd

Dni Wałbrzycha 2023 odbędą się w dniach 26-27 maja. Impreza będzie miała miejsce na placu eventowym przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. W programie zaplanowano koncerty, występy lokalnych talentów, konkursy i wiele innych atrakcji.

2. Gwiazdy piątkowego wieczoru

2.1 Komodo

Komodo to polska grupa DJ’ów i producentów muzycznych, którzy od lat koncertują nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Są najdłużej działającą grupą tworzącą muzykę klubową w kraju. Ich utwory na YouTube mają miliony wyświetleń, a niektóre z nich, takie jak „(I Just) Died in Your Arms”, osiągnęły ponad 200 milionów wyświetleń.

2.2 Feel

Feel to zespół założony przez Piotra Kupichę, który od lat cieszy się popularnością na koncertach w całej Polsce. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród, w tym Fryderyki. Podczas Dni Wałbrzycha publiczność na pewno usłyszy takie hity jak „Jak Anioła Głos” czy „No pokaż na co Cię stać”.

3. Gwiazdy sobotniego wieczoru

3.1 Sara James

Sara James to jedna z najbardziej obiecujących młodych artystek na polskiej scenie muzycznej. Zdobyła już międzynarodowe uznanie, zajęła drugie miejsce w konkursie Junior Eurovision w Paryżu i stała się internetową sensacją po występie w America’s Got Talent, gdzie zdobyła Golden Buzzer od Simona Cowella.

3.2 Nullizmatyk

Nullizmatyk to raper i producent muzyczny, dobrze znany publiczności wałbrzyskiej. Jego najnowszy album, „Zabójca królowej”, ukazał się w grudniu. Podczas Dni Wałbrzycha będzie można usłyszeć utwory z tej płyty.

4. DJ Markowy

DJ Markowy to artysta hiphopowy, bboy, producent muzyczny i DJ, reprezentujący takie gatunki muzyczne jak funk, breaks, boom bap i szeroko pojętą muzykę hip-hopową. Jego występ rozpocznie piątkową część imprezy.

5. Inne atrakcje

Oprócz koncertów, Dni Wałbrzycha to również wiele innych atrakcji. Na scenie zaprezentują się uczestnicy Wałbrzyskiej Szkoły Talentów, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, a także finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent”. Nie zabraknie też gastronomii, wesołego miasteczka i ciekawych stoisk partnerów.

6. Punkty warsztatowe

Podczas Dni Wałbrzycha będą działać punkty warsztatowe prowadzone przez wałbrzyskie instytucje i szkoły, takie jak Biblioteka Pod Atlantami, Muzeum Porcelany, Kids Tech, Pascal czy MOPS.

7. I Wałbrzyskie Targi Nieruchomości

Impreza towarzysząca Dniom Wałbrzycha to I Wałbrzyskie Targi Nieruchomości „Miasto z Widokami”. Na targach pojawią się deweloperzy, firmy budowlane i specjaliści od finansowania i zakupu nieruchomości.

8. Parkingi

Dla uczestników Dni Wałbrzycha przygotowano bezpłatne parkingi, m.in. wzdłuż ulicy Wysockiego od ronda do stacji benzynowej po obu stronach, przy Eco-Carbo Julia i przy ul. Sikorskiego koło Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

9. Podsumowanie

Dni Wałbrzycha 2023 to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu miłośników dobrej muzyki i zabawy. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i goście z innych części kraju, będą mogli cieszyć się koncertami gwiazd, występami lokalnych talentów i wieloma innymi atrakcjami.

Zobacz także: DNI GŁOGOWA: ŚWIĘTO MIASTA DLA MIESZKAŃCÓW I NIE TYLKO

Redakcja mbon.pl