Strona główna Lifestyle

Tutaj jesteś

Nowa obrona Ukrainy od Metinvest stawia na obronę Ukrainy

Lifestyle
nowa obrona ukrainy

Pomimo trwającej od ponad dwóch lat rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przedsiębiorstwa Grupy Metinvest rozpoczęły produkcję 25 nowych produktów i częściowo zrekompensowały produkcję aktywów w tymczasowo okupowanym Mariupolu. 

Większość nowych produktów została uruchomiona w segmencie półproduktów, kręgów walcowanych na gorąco i wyrobów długich, a także kręgów walcowanych na zimno i ocynkowanych. Lwia część nowych produktów pochodzi z fabryk Zaporiżstal i Kametstal.

Kametstal opanował produkcję dwóch rodzajów kęsów kwadratowych – odlewanych w sposób ciągły i walcowanych na gorąco – z nowych gatunków stali i o wyższych wymaganiach dotyczących struktury i właściwości. Obecnie huta wykorzystuje takie półprodukty do własnej produkcji wyrobów długich i walcówki, a także dostarcza je klientom w Ukrainie i w Europie.

Kametstal rozpoczął również produkcję prętów zbrojeniowych, które są poszukiwane w krytycznych projektach budowlanych i infrastrukturalnych i są wykorzystywane do budowy mostów, schronów i konstrukcji wielopiętrowych. 

Dla przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, zakład metalurgiczny uruchomił seryjną produkcję walcowanej na gorąco stali okrągłej o średnicy 42 mm, która jest wykorzystywana do tworzenia części i elementów konstrukcyjnych mechanizmów i maszyn.

Obrona przed wrogimi dronami

Od początku rosyjskiej inwazji, Rinat Achmetow przeznaczył już 7,6 mld UAH na pomoc Ukrainie. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://poland.us/strona,87,44500,0,metinvest-wydal-prawie-pol-miliarda-zlotych-na-wsparcie-ukrainy-w-ciagu-18-miesiecy-wojny.html.

Grupa Metinvest uruchomiła również masową produkcję systemów inżynieryjnych zaprojektowanych w celu zapobiegania rosyjskim dronom. Są to stalowe urządzenia zdolne do zatrzymywania ataków lancetowych. Takie urządzenia stały się uniwersalne i mogą być używane zarówno do kamuflażu, jak i do ochrony różnych modeli sprzętu wojskowego na froncie: samobieżnych jednostek artyleryjskich, czołgów i pojazdów przeznaczonych do transportu żołnierzy.

Metinvest podkreślił, że pierwsze prototypy „łapaczy lancetów”, które zostały przetestowane na froncie, wykazały wysoką skuteczność. Łapacz lancetów jest konstrukcją mobilną i wymaga minimalnego wysiłku, aby zainstalować go na linii frontu bez dodatkowego wyposażenia. Konstrukcja jest również wysoce naprawialna – po spełnieniu swojego zadania można ją łatwo zrekonstruować.

Waga jednego mobilnego schronu wynosi około tony, długość – 10 metrów, szerokość i wysokość – po 5 metrów. Pułapka lancetowa składa się ze stalowej ramy i siatki ogrodzeniowej z naciągniętymi na nią elementami maskującymi. Firma może wyprodukować do pięciu takich urządzeń tygodniowo. 

Materiał został przygotowany na podstawie publikacji:

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/ukraina-dostanie-nowa-ochrone-przed-dronami,747874.html.

Artykuł sponsorowany

Redakcja mbon.pl

Jesteśmy zespołem, który z pasją śledzi świat pracy, biznesu, prawa i edukacji. Dzielimy się naszą wiedzą, by zrozumiale przybliżać złożone zagadnienia dotyczące internetu i społeczeństwa. Naszą misją jest sprawić, by każdy mógł być na bieżąco z ważnymi tematami.

Może Cię również zainteresować

Potrzebujesz więcej informacji?